PRVENSTVO OSNOVNIH ŠKOLA U TAEKWONDOU

U subotu 4. prosinca 2022. održano je Prvenstvo Osnovnih Škola u taekwondou na kojem je nastupila i naša škola, OŠ ŽITNJAK.  Natjecanje je održano u OŠ Ivanja Reka a organizator je bio Školski Sportski Savez Grada Zagreba  i Zagrebački taekwondo Savez. Domaćin natjecanje bio je taekwondo klub Feniks Vukomerec. Nastupilo je ukupno 40 škola s područja grada Zagreba sa 235 natjecatelja u borbama. Našu školu pretstavljali su Ema Kuhar , Noa Radeljak i Nikola Todorović svi učenici 4.B   razreda učiteljice Renate Blažić. Učenike je kao trener i voditelj pratio Mario Karadža, nastavnik Tjelesne i Zdravstvene Kulture naše škole koji je i trener učenicima. Iako je natjecanje predviđeno za učenike od petog razreda i starije, naši sportaši odradili su sjajan posao. Prvi je na sportsko borilište pristupio Noa Radeljak koji je u dvije runde bio bolji od Matea Valenčića iz OŠ VUKOMEREC.  Nakon njega istim uspjehom prošao je prvu borbu i Nikola Todorović protiv Patrika Jakšića iz OŠ BRAĆE RADIĆ. Potaknuta uspjehom prethodne dvojice i Ema Kuhar je ušla čvrsto i rutinski odradila protiv Eme Gunjavić iz OŠ VOLTINO. Noa je do finala još savladao Mateja Verona iz OŠ RUDEŠ  a Nikola je bio bolji od Damjana Filipovića iz OŠ ALOJZIJA STEPINCA. Ono čemu smo se potiho nadali i priželjkivali je međusobni ogled Noe i Nikole u finalu, kao dvojice najboljih u kategoriji, na kraju dana se dogodilo. Ovo im je već treće međusobno finale u nizu na turnirima i nakon prva dva, treći puta je uspješniji bio Nikola. Ema s druge strane je poražena u borbi za finale. Nije bilo razloga za nezadovoljstvo s obzirom na to da je  ipak Stella Gabaj iz OŠ DUGAVE, starija i iskusnija sportašica od Eme. Nikola Todorović je zauzeo prvo mjesto na postolju, iza njega je bio Noa Radeljak dok je Ema Kuhar u svojoj kategoriji bila treća.  Ovim rezultatom naša škola je zauzela visoko peto mjesto od četrdeset prijavljenih. U budućnosti s porastom broja naših natjecatelja, nadamo se i boljem plasmanu.  Čestitam sportašima na odličnim nastupima!

Mario Karadža, mag.cin.

objavio: Katica Kušan   datum: 22. 12. 2022.