KREĆE 14. DRŽAVNO NATJECANJE!

Pozivamo sve učenike škole da se, kao i prethodnih godina, uključe na 14. Državno natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici.

Ovogodišnje Natjecanje traje od 1.10.-18.12.2022., i u tom terminu učenici mogu neograničeno pristupiti svim poučnim sadržajima i vježbama. Tijekom prva dva tjedna natjecanja učenici mogu rješavati tri probna ispita, a nakon toga i svaki od devet ispita provjere znanja prema istaknutom rasporedu održavanja na web stranici projekta https://ucilica.skole.hr.

Prometna Učilica je već 15 godina jedan od važnijih čimbenika u prevenciji i edukaciji školske djece kao najugroženijih skupina sudionika u prometu. Kontinuirano upoznajemo učenike osnovnih i srednjih škola s aktualnim prometnim pravilima i propisima te s poželjnim načinom sudjelovanja u prometu u raznim prometnim situacijama.

Ovogodišnje državno natjecanje se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa RH za razdoblje od 2021. do 2030. godine u okviru preventivno edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja prometne sigurnosti i smanjenju broja stradale djece u prometu uz potporu MUP i Ministarstva znanosti i obrazovanje.

Prometna Učilica je namijenjena svima, od najmlađih prvašića do najstarijih osmaša, a sve prometne situacije imaju odgovarajući, uzrastu prilagođeni, sadržaj. Aktivnosti na Prometnoj Učilici u potpunosti se provode online, a učenici se za natjecanje prijavljuju samostalno korištenjem AAI@EduHR korisničkih podataka. Učiteljima i nastavnicima je omogućeno praćenje napretka i ostvarenih rezultata učenika i škole.

Natjecanje je organizirano u tri kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje razrednih odjeljenja

- natjecanje škola

I ove godine za najuspješnije sudionike (učenike, razredna odjeljenja i škole) osigurane su brojne vrijedne i primamljive nagrade, pehari, pohvalnice i diplome (popis nagrada možete vidjeti na WEB stranicama Prometne Učilice).

Također, nagrađujese i angažman učitelja i nastavnika u poučavanju i mentorstvu učenika i to temeljem izbora direktno od strane učenika koje su potaknuli na sudjelovanje u natjecanju.

Posebno će se nagraditi i angažman učenika na promicanju prometne kulture među drugim učenicima.

objavio: Katica Kušan   datum: 5. 10. 2022.