SVEČANA PRIREDBA ZA DAN ŠKOLE

29. SVIBNJA 2013.

HIMNA- ZBOR ŠKOLE / Lijepa naša

VODITELJI:

1.  Poštovani roditelji, dragi gosti, učenici, učitelji i gospodine ravnatelju – čast mi je pozdraviti vas  na  obilježavanju  101. obljetnice naše škole.
  2. Krilatica naše današnje priredbe je“ Krilo koje spaja nas“ i pod tom krilaticom obilježit ćemo naš skorašnji ulazak RH u EU. U ime te prigode poslušajte i službenu  himnu EU/ Odu radosti koju će nam izvesti zbor naše škole pod dirigentskom palicom učiteljice Eugenije Molan.

HIMNA EU- ZBOR ŠKOLE / Oda radosti

VODITELJI:

1. Koristim ovu prigodu da čestitam učenicima i svim djelatnicima  OŠ   Žitnjak  Dan škole i povodom  toga  prikazat ćemo vam naše najveće uspjehe postignute tijekom ove školske godine.
  2. Svojim uradcima predstavit će se članovi samo nekih školskih i vanškolskih aktivnosti, a ovi slikokaze koje upravo  gledate na projekcijskom platnu dio su događanja  našeg Comenius projekta na kojega smo jako ponosni  i za kojeg je kao glavni  voditelj  svih osam zemalja EU izabrana naša profesorica Ivana Ćale. Molim jedan aplauz za   uspješno okončan projekt.
  3. Prije no što počnemo s našim programom molim g. ravnatelja Tomislava Baruna da održi pozdravni govor, a nakon govora ponovno će zapjevati naš zbor dvije pjesme: Zbog čega te volim i Što će biti s nama sutra, obje je uvježbala učiteljica Eugenija Molan.

RAVNATELJ/ Pozdravni govor

ZBOR/ Zbog čega te volim

Što će biti s nama sutra

VODITELJI:

1. Zbor naše škole već ste imali priliku čuti, a u nastavku našeg programa poslušajte male poliglote,učenike 2.b i c razreda  koji su već sada spremni svojim višejezičnim znanjem  postati punopravni članovi Europske unije. Uvježbala ih je učiteljica Marija Tucak.
  2. Nakon njih čut ćete i naš 4.a razred  u izvođenju pjesme Zagreb, a pripremila ih je učiteljica Natalija Zorica.

POLIGLOTI, 2.b i c razred

ZAGREB, 4.a razred

VODITELJI:

1. Na red su došli i oni koji su ove godine  proslavili našu školu na Državnoj razini Lidrana, danas imate čast pogledati njihovu nagrađenu predstavu Monodrama pod redateljskom palicom  profesorice Margarete Milačić.
  2. Nakon  dramske predstave počastit će vas  oni koji su mali, a pjevaju kao veliki, već pogađate,  to su naše velike zvijezde mali zbor naše škole koji će vam izvesti  tri  pjesme: Abeceda, glazbeno-scensku igru Hoki-Poki i Proljeće, a uvježbala ih je učiteljica Nada Mešin

DRAMSKA

MALI ZBOR

VODITELJI :

1. Već dugi niz godina s našim učenicima radi i glazbeni pedagog g. Perić, za danas je izabrao dvije skladbe: Kuća izlazećeg sunca koju izvode Dominik Knežević, učenik 6.r. i Bruno Aleksić, učenik 7.r. i Španjolski ples u izvedi Brune Aleksića, učenika 7.r
  2. Svojim  pjevanjem nisu ostali nezapaženi ni učenici osmoga razreda koje je predvodio prof.  Ivica Prpić, a Nika  Adamović  prepoznata je kao buduća zvijezda koja je zapjevala u samom finalu akcije Glazbom reci stop maltretiranju .   Poslušajte ih!

KUĆA IZLAZEĆEG SUNCA  I   ŠPANJOLSKI PLES

TRI PJESME 8.a i NIKA ADAMOVIĆ

VODITELJI:

1. Akrobatski rock*n*roll  nije potrebno posebno predstavljati jer su vam njihove vratolomije već dobro poznate. Oni su plesači Kluba Mega Rock, a njihovi voditelji su Anamarija i Denis Lillich.
  2.  Pogledajte  Patriciu Lujić i Antonija Vrbata, Ružicu Antolović  i Kristijana Mandića te Dominika Knezovića i Leu Latinović.

AKROBATSKI ROC' N' ROLL

VODITELJI:

1. Što reći na kraju? Naša tkanica zajedničkog učenja i stvaranja se nastavlja. Prisjetimo se riječi majke Tereze: „ Ne možemo činiti velike stvari, samo male stvari s velikom ljubavlju.“Tim riječima  pozdravljamo i djecu Tanzanije kojima smo ove godine željeli pomoći da što prije osjete radost života kao što ga mi osjećamo.
  2. Pozivamo goste i uzvanike na skromni domjenak
  3. Hvala svima na suradnji, očekujemo vas i trebamo i iduće školske godine. DOVIĐENJA!

Mirjana Majer

objavio: Katica Kušan   datum: 28. 5. 2013.