Izložba straničnika

9. lipnja 2017. godine u školskoj knjižnici otvorena je izložba straničnika.

Dana 9. lipnja 2017. u školskoj knjižnici otvorena je izložba straničnika. Kroz veljaču i ožujak učenici su bili pozvani da sudjeluju u natječaju "Izradi svoj straničnik". Straničnik, kao predmet koji se umeće u knjigu da bi se obilježilo gdje se stalo s čitanjem, mogao je biti izrađen od bilo kojeg materijala, ali nije smio ni na koji način oštećivati listove knjige. Odmah na početku osmišljene su tri kategorije. Prva kategorija bila je za učenike od 1. do 4. razreda. Druga kategorija za učenike od 5. do 8. razreda. U treću kategoriju na sudjelovanje bili su pozvani svi djelatnici škole.

Zahvaljujući sponzorima mogli smo omogućiti nagrade za prva tri mjesta u prvoj i drugoj kategoriji te jednu nagradu u trećoj kategoriji. Stoga se zahvaljujemo:

• Firmi ITD-TIM iz Starog Čiča na novčanoj donaciji od 400 kn;
  • Izdavačkoj kući "Školska knjiga" na poklonjena dva broja časopisa Smib te knjizi Durica;
  • Večernjem listu na poklonjenim 5 brojeva časopisa Radost (što predstavlja polugodišnju pretplatu);
  • Izdavačkoj kući "Golden marketing" na poklonjenoj slikovnici Miffy;
  • Izdavačkoj kući "Alfa" na poklonjenoj knjizi "Imaš fejs".

Naša knjižničarka Margareta Milačić skupila je novce od zakasnina te uz novčanu donaciju prikupila dovoljno novaca za preostale nagrade i utješne poklončiće.

Čestitamo svima koji su sudjelovali i na bilo koji način pomogli u provođenju natječaja. Hvala svima koji su odvojili malo svog vremena da izrade straničnik. Žiri, kojeg su činili profesor likovnog Ante Vlašić, knjižničarka Margareta Milačić te profesorica informatike Marija Zubec, imao je težak posao u biranju najboljih radova.

U kategoriji od 1. do 4. razreda nagrađeni su:

1. mjesto: Izak Samardžić 1.c (dobio je 5 brojeva Radosti i vrećicu bombona)
  2. mjesto: Martina Jurakić  3.b (dobila je knjigu Durica)
  3. mjesto: Ana Martinović 1.b (dobila je slikovnicu Miffy i dva broja Smiba)

Još 6 učenika primilo je slatke pohvalnice za svoje radove. Čestitamo svima!

U kategoriji od 5. do 8. razreda nagrađeni su:

1. mjesto: Katarina Komljenović 8.b (dobila je poklon karticu za Muller u iznosu od 100 kn, sjenilo i čokoladu)
  2. mjesto: Zoa Galjar 8.b (dobila je priručnik "Škola crtanja")
  3. mjesto: Lana Diankov 8.b (dobila je poklon karticu za cinestar kina sa 60 kn na njoj)

Još 5 učenika primilo je čokoladne pohvalnice za svoje radove. Čestitamo svima!

U kategoriji djelatnika škole nagradu je zasluženo dobila profesorica Sandra Maglov (dobila je knjigu "Kreativna radionica").

Vrijedne ruke knjižničarke ukrasile su panoe u knjižnici sa straničnicima. Učenici su mogli vidjeti pano sa straničnicima koje su izradili učenici nižih razreda, pano sa straničnicima koje su izradili učenici viših razreda te djelatnici škole. Kroz sudjelovanja u raznim europskim projektima kroz koje se promiče čitanje knjiga, na poklone smo dobili brojne straničnike koje smo izložili na zasebnom panou.

Posebne nagrade primile su dvije učenice 5. a razreda (Gabrijela Sinanović i Laura Pek) zbog velikog broja posuđenih i pročitanih knjiga. Kako bi ih potaknuli na daljnje čitanje učenice su nagrađene dvjema knjigama. Bravo cure!

Svima koji ove godine nisu sovojili ništa, želimo da se uključe opet iduće godine. Nadamo se da će imati više sreće.

Izložba straničnika biti će otvorena za učenike škole do 14.lipnja 2017.

Slike s izložbe

Još slika s izložbe

objavio: Marija Zubec   datum: 9. 6. 2017.