Upis u prvi razred

OBAVIJEST – UPIS U PRVI RAZRED OŠ ŽITNJAK

Dragi roditelji, kako biste spremno dočekali informaciju o upisu Vašeg djeteta u prvi razred, molimo Vas da do tada sakupite potrebnu dokumentaciju koju ćete prilikom upisa trebati dostaviti školi

• OIB DJETETA
  • IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH I/ILI DOMOVNICU (bez obzira na vrijeme izdavanja)
  • MALU FOTOGRAFIJU DJETETA za pokaz za školski autobus (ukoliko će dijete u školu putovati školskim autobusom)
  • Ukoliko dijete ima teškoća u razvoju obavezno donijeti MEDICINSKU DOKUMENTACIJU DJETETA

Ukoliko želite da Vaše dijete pohađa produženi boravak, ovdje možete pronaći informaciju koja djeca ostvaruju pravo upisa u produženi boravak.

Upis u produženi boravak ostvaruje se prema slijedećim prioritetima:

• djeca čija su oba roditelja zaposlena ili dijete/djeca zaposlenog samohranog roditelja (potrebna potvrda poslodavaca o zaposlenju roditelja)
  • djeca invalida domovinskog rata, ako je drugi roditelj zaposlen
  • djeca s teškoćama u razvoju
  • djeca bez roditelja ili zanemarenog roditeljskog stanja
  • djeca koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima
  • djeca koja primaju dječji doplatak

Svu dokumentaciju zasada samo prikupite, a za dostavu iste u školu ćete biti pravovremeno informirani.

OBAVIJEST – TESTIRANJE DJECE ZA UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ŽITNJAK

Dragi roditelji budućih prvaša,

prema naputcima koje je izdao Hrvatski zavod za javno zdravstvo i školska medicina rada odobreno je obavljanje pregleda školskog liječnika za testiranje djeteta za upis u prvi razred  za školsku godinu 2020./2021..

Pregled školskog liječnika dio je upisnog procesa za upis u prvi razred. Naša školska liječnica je dr. Daniela Franulić (medicinska sestra Iva Baček) u Domu zdravlja Pešćenica. Za pregled se možete naručiti na telefonski broj 01/2304-239 ili 01/2306-153  od srijede 13.5.2020..

Radno vrijeme školske liječnice je:

PARNE DATUME - POPODNE,

NEPARNE DATUME – JUTRO

Osnovne upute prilikom dolaska u ambulantu su mjerenje temperature prilikom dolaska (ukoliko dijete ima kod kuće temperaturu potrebno je odgoditi pregled), dezinfekcija ruku te smanjeno zadržavanje u čekaonici.

*NAPOMENA: Prednost prilikom naručivanja imati će djeca s teškoćama u razvoju kojima do početka školske godine treba osigurati primjereni oblik školovanja i/ili pomoćnika u nastavi ili odgodu upisa u prvi razred u razdoblju od jedne godine.

objavio: Katica Kušan   datum: 11. 5. 2020.