Uspješan vikend sportaša

Vikend 15. i 16. prosinca za našu školu prošao je u sportskim aktivnostima. U subotu su naši dečki sudjelovali na nogomentnom turniru koji se  održavao u OŠ Matka Laginje u Zagrebu. Natjecanje je bilo za dječake petih i šestih razreda. Odigrali smo ukupno 3 utakmice. U prvoj utakmici smo slavili rezultatom 7:2 protiv OŠ Petra Preradovića. U drugoj utakmici protivnik smo bili favoriziranoj OŠ S.S.Kranjčević, s obzirom na to da je ta škola poznata po nogometnim imenima, a čiji je učenik svojevremeno bio i Niko Kranjčar. Na papiru su favorit bili oni, ali događanja na terenu pokazala su drugačije. Opet slavlje naših, ovog puta 4:0. U trećoj utakmici koja je ujedno bila i finalna, susreli smo se s ekipom iz OŠ Vukomerec. Protivnici su poveli već u prvim minutama utakmice. Ostalo je tako cijelu utakmicu. Tri minute prije kraja utakmice napravili smo zamjenu. To se pokazalo kao pun pogodak jer igrač koji je netom ušao, postiže pogodak za izjednačenje. Utakmica je i završila rezultatom 1:1, ali taj rezultat našim dečkima je bio dovoljan da slave prvo mjesto u ukupnom poretku s obzirom na to da su imali bolju razliku od ostalih 3 ekipe. Ovaj turnir se čini kao dobra najava za Prvenstvo Osnovnih škola koje bi se trebalo održati iduće polugodište. Ovako dobar rezultat možemo dijelom pripisat i tome što naši dečki redovno svaki tjedan igraju Školsku ligu unutar naše škole. Redovite međusobne utakmice održavaju ih u natjecateljskom ritmu.

Idući dan, u nedjelju je D.B. nastupio na Prvenstvu Zagreba Osnovnih škola u taekwondou. Iako je to bilo tek prvo njegovo natjecanje uopće, odlično se snašao. Dorian je na tom natjecanju osvojio svoju prvu zlatnu medalju te prvu medalju u taekwondou za školu. Čestitamo svim sudionicima i neka tako i nastave!